Laboratorium samochodowe  
 
 
Laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej  
 
 
Laboratorium badań środowiskowych  
 
 
Hamownia podwoziowa  
 
 
Hamownia silnikowa  
 
 

Centrum Badawczo-Rozwojowe

AC S.A. to Spółka z tradycją i ambicjami. Wieloletnie doświadczenia nauczyły nas, że kluczem do sukcesu jest inwestycja w wiedzę i rozwój. Realizując misję firmy, opartą na przyjętych wartościach, stawiamy na innowacyjność. Stąd pomysł stworzenia Ośrodka Badawczego, który oprócz poszukiwania nowych kierunków rozwoju produktu, wspierałby aktualnie funkcjonujące w firmie procesy. I tak powstało Centrum Badawczo – Rozwojowe AC S.A.

Na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych mieści się kompleks laboratoriów i 7 działów technicznych, wyposażonych w odpowiednie specjalistyczne i w pełni zautomatyzowane urządzenia. 40 techników, elektroników, mechaników i informatyków każdego dnia działa kreatywnie w laboratoriach, warsztatach, hamowni silnikowej i podwoziowej, wspomagając rozwój myśli technicznej Firmy. Do dyspozycji zespołów badawczych są stanowiska warsztatowe, umożliwiające badanie samochodów z napędem spalinowym, w tym z silnikami benzynowymi, hybrydowymi, diesla, oraz benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem. Na potrzeby własne Firma posiada stację tankowania LPG oraz CNG wraz ze zbiornikami do celów technologicznych.

Centrum Badawczo – Rozwojowe spełnia wiele funkcji. Oczywiście do najważniejszych należy praca twórcza. Projektowanie prototypów to najciekawszy, a zarazem najbardziej atrakcyjny element koncepcyjnej aktywności naszych naukowców. Innowacyjność, wynalazczość i precyzyjne testy nowych produktów to niewątpliwie największe atuty Spółki. Technicy dbają również o jakość już istniejących produktów, wciąż usprawniając procesy produkcyjne.

Aktywność Firmy w zakresie prac badawczych opiera się również na bliskiej współpracy i wymianie doświadczeń z uczelniami i instytucjami badawczymi działającymi w sektorze automotive. Tego rodzaju relacje także przynoszą obu stronom wymierne korzyści.

Centrum Badawczo Rozwojowe firmy AC S.A.

Na potrzeby własne oraz w ofercie outsourcingu AC S.A Dysponuje:

  • Laboratorium Badań Środowiskowych
  • Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej
  • Laboratorium Samochodowym
  • Laboratorium Badań i Certyfikacji
  • Hamownią Podwoziową
Centrum Badawczo Rozwojowe firmy AC S.A.

Centrum Badawczo – Rozwojowe wraz wyposażeniem jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskich

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.