Hamownia podwoziowa

Hamownia podwoziowa AC S.A.
 

Hamownia podwoziowa AC S.A. również należy do najnowocześniejszych w kraju. Przy ogromnej ilości działań o charakterze prototypowym, eksperymentalnym i testowym, niezbędna jest weryfikacja urządzeń w konfrontacji z każdym rodzajem obciążenia, występującego w codziennym użytkowaniu. Oprócz zbadania wpływu otoczenia, impulsów elektromagnetycznych i promieniowania, oczywista jest konieczność sprawdzenia instalacji obciążonej tak, jak podczas prawdziwej jazdy samochodu. Taką możliwość daje właśnie nasze Centrum Badawczo – Rozwojowe, udostępniając doskonale wyposażoną hamownię.

Zapraszamy do wykorzystania naszego narzędzia diagnostycznego. Dzięki niemu możliwe jest dokonanie symulacji obciążeń silnika, jakie występują w trakcie normalniej jazdy samochodem, bez konieczności opuszczania warunków laboratoryjnych. Na żywym organizmie można sprawdzić, jak zachowają się wszystkie urządzenia podłączone do silnika, kiedy będzie on narażony na standardowe codzienne warunki drogowe. Taka obserwacja w laboratorium dostarcza wielu przydatnych informacji i pozwala zachować ciągłość badań, jeżeli wykonujemy je kompleksowo w wielu pomieszczeniach Centrum, Badawczo – Rozwojowego AC S.A.

Hamownia podwoziowa AC S.A.
 

Hamownia znajdująca się na wyposażeniu naszego Centrum przeznaczona jest do pracy ciągłej pojazdów o mocy do 1000KM! W Polsce funkcjonują zaledwie dwa tego typu laboratoria. Dlatego też nie zamykamy się przed światem i chętnie udostępniamy nasze zasoby zainteresowanym podmiotom. Nasz Dział Outsourcingu chętnie przygotuje ofertę indywidualnie dla każdego zainteresowanego.

Jak to działa? Auto zostaje umieszczone na stanowisku, po czym rozpoczyna się symulacja dowolnych warunków drogowych. Istnieje możliwość sprawdzenia reakcji wszystkich podzespołów przy jeździe w trybie miejskim, pozamiejskim i mieszanym, przy różnych obciążeniach i różnych prędkościach, które mogą dochodzić nawet do 180-240 Km/h. Ekstremalne obciążenia wskazują, czy instalacje i urządzenia zachowują się poprawnie – łącznie z analizą poziomu emisji zanieczyszczeń. Tego rodzaju testy dają nam pewność, że testowane produkty sprawdzą się w każdych warunkach.

Hamownia podwoziowa AC S.A. to stanowisko zaprojektowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych osiągnięć w technice pomiarowej. To nie tylko komfort pracy inżynierów. To przede wszystkim dokładność i precyzja odczytów, szczegółowa wiedza o badanych parametrach i szerokie spektrum zastosowań. Zapraszamy do obejrzenia filmów i zdjęć przedstawiających nasze urządzenia.

hamownia cbir

 

 

 

Centrum Badawczo – Rozwojowe wraz wyposażeniem jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013.

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.