Aktualności

Marka STAG w akcji Jestem uprzejmym kierowcą

13.03.2019


Jedno hasło, dwie formy i wielu kierowców wyróżnionych za kulturalne zachowania na drodze. Rozpoczęła się trzecia edycja akcji "Jestem uprzejmym kierowcą" w ramach kampanii "Radomskie - regionem kultury na drodze". Marka STAG wspiera inicjatywę, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez propagowanie kulturalnego i uprzejmego zachowania wśród kierowców.

Marka STAG razem z Radomskim Samorządem Obywatelskim, Komendą Miejską Policji i portalem radommoto.pl będzie kolejny rok promować uprzejmość wśród kierowców, a tym samym bezpieczeństwo. Jak będzie kulturalniej, to będzie również bezpieczniej.

W dwóch pierwszych edycjach, trwających od października 2016 roku do końca 2018 roku, raz w miesiącu na ulice miasta Radomia wyjeżdżał nieoznakowany radiowóz. W sumie, za kulturalne i uprzejme zachowanie podczas akcji wyróżniono 72 kierowców - 27 kobiet i 45 mężczyzn, najwięcej za ustąpienie pierwszeństwa pieszym oczekującym lub zbliżającym się do oznakowanego przejścia, oraz za ustąpienie pierwszeństwa pojazdom i rowerzystom skręcającym w lewo, nadjeżdżającym z przeciwnego pasa ruchu.

- Widać, że jest coraz większa świadomość kierujących pojazdami co do kulturalnego, uprzejmego zachowania względem innych - powiedział asp. sztab. Mariusz Szczepaniak, p.o. zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Akcję popierają znani i lubiani Polacy: sportpowcy, muzycy i aktorzy np. Grzegorz Łomacz, siatkarz reprezentacji Polski, mistrz świata, Paweł Zatorski, reprezentant Polski w siatkówce, dwukrotny mistrz  świata, muzycy z zespołu IRA, czy aktorka Anna Cieślak.

Razem z organizatorami staraliśmy się namawiać do uprzejmości innych, a kierowców wyróżnionych w naszej akcji stawiać za wzór.

« wróć

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.