Autogaz - fakty  
 
 
Bezpieczeństwo autogaz  
 
 
Autogaz - czytelnia  
 
 
FAQ  
 
 

Autogaz to same zalety

Oszczędności

Oszczędności na kosztach paliwa osiągają poziom nawet 40%. Wynikają one z różnicy ceny paliw (gaz - benzyna, gaz - ropa) i stałego podnoszenia wydajności elementów instalacji.

Zakup instalacji to wygórowany wydatek?
Nic bardziej mylnego! Przy założeniu, że:

  • cena benzyny jest dwukrotnie wyższa niż cena LPG,
  • samochód spala 10l benzyny lub 12l gazu na 100 przejechanych kilometrów,
  • miesięczny przebieg auta to 3 tys.
  • cena instalacji z montażem to wartość 2 500zł
     

Już po czterach miesiącach koszt instalacji zwraca się. Miesięczne oszczędności wynikające z jazdy na LPG wyniosą ponad 500zł. W skali roku to już kwota bliska 7 000zł.

Dotrzeć dalej

Dwa zbiorniki paliwa dają możliwość pokonania wiekszego dystansu bez konieczności tankowania. Zapewnia to większy komfort podróżowania.

Czy problemem jest zlokalizowanie stacji tankowania LPG?

Obecnie mapa stacji w Polsce jak i Europie nie rozczarowuje, a wręcz przeciwnie ilość punktów tankowania ulega zwiększeniu. Pomocne w tym temacie są również mapy stacji paliw dostępne na stronach www. Szczególnie polecam bezpłatną aplikację STAG w trasie, która bezpłatnie poprowadzi do celu.

Ekologiczne

Produkty spalania gazu są mniej obciążające dla środowiska naturalnego. Niektóre ze szkodliwych substancji, będących wynikiem spalania benzyny w ogóle nie występują w procesie spalania gazu (benzen, związki ołowiu i siarczanów).

Czy wiesz, że ...

Jedno auto zasilane olejem napędowym wytwarza tyle samo NOx co ponad 20 samochodów tankujących paliwo LPG. Również emisje cząstek stałych (PM) z pojazdów napędzanych LPG w cyklu miejskim plasują się poniżej minimalnego mierzalnego poziomu.

Innowacyjne rozwiązania

Proces projektowania i produkcji przebiega w warunkach spełniających najwyższe standardy. Nad jakością produktów czuwa laboratorium i warsztat firmowego Centrum Badawczo - Rozwojowego.

Skąd pewność, że instalacja będzie działała poprawnie?

Jesteśmy pewni, że instalacja będzie działała poprawnie ponieważ każdy elemanet instalacji jest drobiazgowo sprawdzany i nadzorowany na kązdnym etapie produkcji. Ponadto zalecany montaż w Autoryzowanym Serwisie STAG gwarantuje fachowy montaż, który przełoży się na komfort użytkowania. Aby w pełni kontrolować zużycie elementów przeprowadzamy testy, w których badamy i monitorujemy działanie instalacji w trakcie użytkowania na dystansach nawet 100 tys. km.

Bezpieczeństwo

Bezpieczne uzytkowanie instalacji gazowej gwarantuje kilka jej elementów ściśle ze sobą współpracujących, fachowy jej montaż i regulacja.

Czyinstalacja LPG jest bezpieczna?
Instalacje LPG dostępne na polskim rynku zostały poddane szczegółowym testom komponentów wchodzących w ich skład. Badania z wynikiem pozytywnym zostały przeprowadzone na Politechnice Śląskiej. System LPG uznane zostały za całkowicie bezpieczne w użyciu oraz otrzymały wymagane homologacje.

 

Montaż instalacji w każdym samochodzie

Możliwość montażu instalacji praktycznie w każdym samochodzie oraz serwisowania na terenie całego kraju (AS STAG).

Z czego składa się instalacja LPG?

Instalacja LPG niezależnie od generacji to zestaw różnych elementów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania silnika:

  • zespół elementów montowanych w komorze silnika,
  • urządzenia do magazynowania gazu - zbiornik wraz z armaturą.

Gwarancją doskonałego działania instalacji LPG jest zakup kompletnej instalacji od jednego producenta oraz montaż w autoryzowanym serwisie co w pełni gwarantuje marka STAG.

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.