Oddajemy w Wasze ręce kalkulator opłacalności LPG, dzięki któremu w każdej chwili mmozna sprawdzić, na ile korzystna stanie się dla Was instalacja gazowa w samochodzie. Cena montażu i użytkowanie auta na LPG zwraca się właścicielowi średnio po 7 miesiącach!

Obsługa  kalkulatora jest prosta. Wystarczy, że wpiszesz w aktualną cenę rynkową benzyny oraz aktualną cenę LPG (wartości podawane są zawsze w złotówkach). Następnie musisz zaznaczyć parametry średniego zużycia benzyny na każde 100 kilometrów oraz średniego zużycia gazu na takim samym odcinku drogi. Ostatnim parametrem jest zaznaczenie średniego przebiegu auta w skali miesiąca.

Musisz poświęcić dosłownie niecałą minutę, by dowiedzieć się, ile zaoszczędzisz na zamontowaniu instalacji gazowej w swoim aucie. Wynik, jaki wskaże kalkulator zakłada możliwe do osiągnięcia oszczędności w ciągu jednego miesiąca oraz w ciągu jednego roku. System wskaże również okres, po jakim zwróci się założona i użytkowana instalacja gazowa. Koszt jej założenia, jaki został przyjęty w kalkulatorze to 2 500 złotych. Jest to średnia cena instalacji gazowej, jaka obowiązuje obecnie na rynku polskim.

Trzeba mieć jednak na uwadze, iż wynik przedstawionej symulacji oszczędności, która zostanie wykonana za pomocą zamieszczonego na stronie narzędzia, jakim jest kalkulator opłacalności LPG powinien być traktowany jedynie w przybliżeniu. Nigdy nie jest to konkretne założenie, a tylko prognoza generowana na podstawie podanych wartości, które są nierzadko indywidualne. Nie można więc uznawać, że wynik, jaki wskaże kalkulator jest faktyczną kwotą oszczędności, a tylko orientacyjną. W rzeczywistości może się ona okazać wyższa bądź niższa, wiele zależy od zmian przyjętych w poszczególnych parametrach. Na rzeczywisty wynik mają wpływ także takie czynniki jak np. styl jazdy użytkownika pojazdu, ogólny stan techniczny samochodu, jakość paliwa oraz gazu. Ważny jest też sam koszt instalacji gazowej (u nas przyjęty na 2 500 złotych) i aktualna cena LPG.

Pamiętaj, że obliczona za pomocą naszego kalkulatora kwota oszczędności nie powinna stanowić jedynego wyznacznika przy podejmowaniu decyzji o montażu instalacji gazowej w Twoim samochodzie. Jest za to z całą pewnością ogromną pomocą, a udostępniony system wskaże ci możliwe do osiągnięcia oszczędności, jakie generowane mogą być podczas codziennych podróży autem.

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.