Mechanika

Narzędziownia

Wydział narzędziowni zajmuje się wykonywaniem form wtryskowych zimno i gorącokanałowych do masy nie przekraczającej 1t. Ponadto wykonuje precyzyjne wykrojniki, tłoczniki oraz przyrządy montażowe używane na produkcji. Narzędziownia zajmuje się również serwisowaniem, naprawą oraz regeneracją posiadanego wyposażenia. Dzięki rozbudowanemu i nowoczesnemu parkowi maszynowemu Firma jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez branżę motoryzacyjną.

Dostępne maszyny i technologie obróbki metalu:

Frezowanie CNC
Głównymi maszynami na wydziale narzędziowni są frezarki numeryczne firmy GF Agie Charmille serii HSM oraz VCE. Obrabiarka HSM charakteryzuje się wysokimi prędkościami posuwu, obrotów wrzeciona i bardzo wysokimi przyśpieszeniami. Frezarka serii VCE wyróżnia się sztywnością i wytrzymałym wrzecionem. Maszyny wspiera oprogramowanie CAD/CAD Solid Edge oraz Delcam PowerMill.

Mikron VCE800
Przejazd roboczy : 800x400x400 mm
Obroty wrzeciona: 10000 obr/min

Mikron HSM 500
Przejazd roboczy: 500x400x300 mm
Obroty wrzeciona: 42000 obr/min

 

 

AC S.A. dział narzędziownia

Toczenie CNC

Wykorzystywane są tokarki sterowane numerycznie firmy HASS model TL-2 cechujące się wszechstronnością i niezawodnością. Tokarka umożliwia płynne przejście od obróbki ręcznej do CNC jest to obrabiarka przeznaczona do produkcji małoseryjnej lub jednostkowej, z zaznaczeniem powtarzalności jakości produkowanego elementu. Wyposażone są w intuicyjny system programowania.

Hass TL-2
Przejazd roboczy: f-120, Z-1000 mm

Obróbka elektroerozyjna CNC

Posiadane urządzenia do obróbki elektroerozyjnej znanej Japońskiej firmy Sodick cechuje ogromna precyzja. Niezwykle szczegółowe możliwe jest dzięki silnikom liniowym oraz łatwości sterowania za pomocą dotykowego panelu sterowania.

Wycinarka drutowa AQ327L jest 5-osiową obrabiarką o maksymalnej wysokości cięcia 250mm. Drążarkę wgłębną AQ35L wyróżnia 16-pozycyjny magazyn na elektrody pozwalający na bezobsługową pracę na wiele godzin.

Wycinarka drutowa Sodick AQ327L
Przejazd roboczy: 370x270x250 mm
 
Drążarka wgłębna Sodick AQ35L
Przejazd roboczy:350x250x250 mm

 

ac sa - centrum frezarskie Mikron HSM 500

Obróbka skrawaniem
Nowoczesny, wyspecjalizowany i wciąż powiększający się park maszynowy jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom jakościowym. Dzięki dostępowi do bogatego zaplecza technicznego może świadczyć usługi najwyżej jakości.
Do produkcji elementów toczonych rozporządza sześcioma automatami tokarskimi firmy STAR serii SR-20J typ C oraz SR-32J wraz z podajnikami materiału do długości 3m. Są to wysokowydajne obrabiarki  o posuwie osi sięgającym 35m/min. Maksymalna średnica obrabianego detalu wynosi 32mm. Automaty tokarskie firmy STAR charakteryzują szerokie możliwości obróbcze, sztywna konstrukcja i duża moc napędów. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu sterowniczego Fanuc31i-B. Obrabiany detal chłodzony jest olejem. Za czystość w zakresie obrabiarki odpowiadają systemy filtrujące powietrze znanej firmy AR Filtrazioni serii ARNO.

3x Automat tokarski STAR SR-20J typ C
Przejazd roboczy: f-20, Z-205 mm
 
3x Automat tokarski STAR SR-32J
Przejazd roboczy: f-32, Z-310 mm

AC produkcja obróbka skrawaniem

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.