EMS

Montaż powierzchniowy SMT to jeden z wielu zakresów działalności, którym może pochwalić się AC S.A. Sukcesy w tym zakresie określa jedna nieskromna wartość: co godzinę z linii produkcyjnej schodzi aż 80 000 kolejnych elementów. Taka wydajność jest możliwa dzięki aktywnemu zespołowi, oraz nowoczesnym maszynom. Posiadamy dwie linie do montażu powierzchniowego SMT podzespołów elektronicznych na płytce obwodu drukowanego. W ofercie AC S.A. znajduje się montaż jedno i dwustronny, jak też montaż metodą lutowania rozpływowego lub metodą klejenia. Oczywiście zapewniamy też kontrolę poprawności ułożenia elementów

Maszyny i urządzenia wykorzystywane w procesie montażu należą do sprawdzonych i renomowanych producentów. Są to: FUJI NXT - 5 modułów ( 4x M3S, 1x M6S ), ERSA N-Wave 330, Speedline MPM Accuflex i Momentum, Piece BTU Pyramax 100N i BTU Pyramax 98.

FUJI NXT to nowoczesna, zautomatyzowana maszyna do montażu SMT wchodząca w skład linii produkcyjnej. Urządzenie zostało zaprojektowane, by sprostać specyficznym wymaganiom warunków produkcyjnych.

Wymienne głowice umożliwiają funkcjonowanie modułów w dwóch kategoriach: jako „chip shooter” dla elementów od rozmiaru 0,6 x 0,3 mm (0201) i jako maszyna do precyzyjnego układania dużych elementów 74 x 74 mm. Wydajność platformy w najszybszej konfiguracji osiąga wartości 60000 cph. Inteligentne podajniki pozwalają na załadowanie komponentów podczas pracy maszyny a ponadto eliminują możliwość wystąpienia pomyłek. Maszyna jest w stanie pomieścić do 120 podajników różnego typu. Obecność podajnika tackowego z 10-pozycyjną windą umożliwia układanie wielu różnych układów elektronicznych w jednym cyklu nie ograniczając możliwości produkcyjnych maszyny. Ponad to na wyposażeniu automatu montażowego znajduje się 5-elementowy podajnik wibracyjny stosowany do produkcji małoseryjnych i prototypowych. Maszyna NXT została przystosowana do obsługi PCB w rozmiarach do 534 x 610 mm. Nad poprawnością wytworzonych produktów czuwa system traceability: Fuji Trax którego zadaniem jest śledzenie przebiegu produkcji poprzez rejestrowanie wszystkich zdarzeń takich jak rodzaje zakładanych elementów przez operatorów, występowanie błędów, osiągana wydajność itp. Informacje te są przechowywane w systemie bazodanowym z możliwością podglądu „co, kiedy i z czego zostało przez maszynę wyprodukowane”.

Fuji NXT - 5 modułowe SMD zespół urządzeń

Sitodrukarki MPM AccuFlex i MPM Momentum

Automatyczna maszyna do nadruku pasty lutowniczej bądź kleju metodą sitodruku wyposażona w wizyjny system pozycjonowania płyt PCB oraz automatyczną inspekcję naniesionej pasty. Urządzenie jest w stanie obsłużyć płytki PCB o rozmiarze 584 x 508 mm i grubości do 5 mm. Ponad to maszyna posiada automatyczny system rozstawiania i zbierania podpór pod płytki PCB z precyzyjnym ich pozycjonowaniem co zapewnia równomierne rozłożenie pasty bądź kleju w zadanych miejscach. Dla zachowania czystości i drożności szablonów do sitodruku maszyna została wyposażona w układ ich aktywnego podmywania z zastosowaniem czynnika chemicznego oraz systemu podciśnieniowego. Za odpowiednie dozowanie pasty lutowniczej odpowiedzialny jest automatyczny dyspenser z funkcją powiadamiania o pustym pojemniku. Nad poprawnością nanoszenia spoiwa czuwa oprogramowanie maszyny zbierające dane o przebiegu całego procesu. Dzięki inspekcji optycznej możliwe jest kontrolowanie procesu w sposób automatyczny bez konieczności ciągłego absorbowania uwagi operatora.

AC SA dział produkcyjny SMD

Piece BTU Pyramax 100N i BTU Pyramax 98

W pełni automatyczne piece do lutowania rozpływowego wyposażone w 8 stref grzejnych - Pyramax 100N i 7 stref – Pyramax 98. Oba piece kontrolowane są przez specjalistyczne oprogramowanie dbające o stabilność procesu wygrzewania i rejestrujące dane z jego przebiegu. Maksymalna temperatura osiągana w każdej ze stref grzejnych to 350 stopni Celsjusza. Ponad to piec Pyramax 100N posiada możliwość lutowania w atmosferze azotu.

Agregat do lutowania na fali ERSA N-WAVE 330

Sterowany mikroprocesorowo system do lutowania na fali w osłonie azotu zapewnia najwyższe wymagania dotyczące jakości połączeń lutowanych i czystości PCB. Wyposażony w inteligentny moduł topnikowania natryskowego. Strefa podgrzewania o modułowej konstrukcji w skład, której wchodzą grzejniki konwekcyjne, promienniki podczerwieni oraz szybko działające grzejniki kwarcowe które mogą być sterowane niezależnie, w każdej z sekcji. Dwie innowacyjne dysze lutownicze sterowane komputerowo pozwalają uzyskać optymalny czas kontaktu fali w trakcie procesu lutowania.

 • osłona azotowa
 • szerokość robocza PCB 330 mm
 • moduł topnikowania natryskowego
 • 2 fale (turbulentna, laminarna)
AC produkcja smd
Urządzenie do lakierowania selektywnego PVA

Zapewnia czysty, wydajny proces lakierowania selektywnego bez konieczności wykonywania różnego rodzaju masek, przysłon na płytce obwodu drukowanego. Istnieje możliwość zastosowania kurtynowej dyszy lub zaworu igłowego. Urządzenie dzięki dodatkowej osi i wykorzystaniu rotacji głowicy i zaworu dozującego pozwala na programowalne omijanie zabronionych elementów płytki drukowanej. Ruch zaworu dozującego umożliwia zmianę kąta nachylenia igły dozującej, dzięki temu uzyskuje się dostęp do elementów i zacieniowanych obszarów na płytce drukowanej.

 • obszar roboczy 500mm x 500mm x 100mm,
 • powtarzalność 0,025mm,
 • rozdzielczość pozycjonowania 0,005mm,
 • kontrola szerokości kurtyny,
 • kontrola ciśnienia i temperatury lakieru,
 • kontrola ilości nanoszonego lakieru

Piec podczerwieni IR2000

Wyposażony w moduły grzewcze zarówno od strony TOP jak i od strony BOTTOM. Przestrzeń na i pod płytką drukowaną umożliwia pracę z płytkami posiadającymi wysokie elementy.

 • maksymalna temperatura panelu grzewczego wynosi 260°
 • szerokość transportera łańcuchowego: min 51mm max 457mm
AC produkcja SMD

Znakowarka laserowa AREX

Urządzenie przeznaczone do znakowania materiałów, które absorbują podczerwień (np. metale, tworzywa, papier, skóra, silikon). Znakowarka wyposażona jest w laser światłowodowy o mocy 20 W i długości fali 1064nm, wykorzystywany do grawerowania powierzchni.

Najlepsze efekty w przypadku tworzyw sztucznych uzyskuje się dla:
 • PC – polycarbonate
 • PEEK – polyether ether ketone
 • PP – polypropylene
 • PVC – polyvinyl chloride
 • PE – polyethylene
 • PET – polyethylene terephthalate
 • obszar roboczy lasera wynosi 100x100 mm

Maszyna dozująca PVA350

Trzyosiowy robot umożliwiający selektywne, precyzyjne nanoszenie powłok. Dzięki systemowi pomp istnieje możliwość zastosowania substancji o wysokiej lepkości.

 • obszar roboczy 365mm x 378mm x 101mm
 • powtarzalność 0,025mm
 • rozdzielczość pozycjonowania 0,005mm

Linia automatycznej inspekcji optycznej MIRTEC MV 7 Xi

Urządzenie przeznaczone do kontroli płytek po procesie lutowania. Sprawdza płytki pod kątem brakujących elementów, poprawności montażu, niedolutów oraz zwarć. System kamer bocznych oraz regulowane parametry oświetlenia umożliwiają inspekcję niemal każdego miejsca i komponentu na płytce PCB. Funkcja SPC pozwala na śledzenie i wyeliminowanie wad procesu.

 • obszar roboczy od 50x50mm do 510x460mm
 • wyposażona w 5 kamer o rozdzielczości 10 megapikseli

Jak widać, zaplecze techniczne do montażu powierzchniowego SMT to poważny atut Spółki. Nie mniejszym jest zaplecze osobowe – stabilny i doświadczony zespół operatorów zapewnia pracę na wysokim poziomie oraz gwarantuje doskonałą jakość montażu. Warto podkreślić, że AC S.A. udostępnia swoje zasoby w ofercie outsourcingu, dając tym samym możliwość wykorzystania parku maszynowego wraz z personelem na potrzeby klientów zewnętrznych.

AC produkcja SMD

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.