Wtryskarki

AC S.A. dysponuje nowoczesnymi liniami do produkcji i montażu. Naszą ambicją jest samowystarczalność w zakresie produkcji instalacji autogaz. Stąd też ustawicznie inwestujemy w kolejne maszyny, aktualizujemy na bieżąco wiedzę na temat dostępnych na rynku urządzeń i szkolimy pracowników z technik uważanych za przyszłość produkcji w branży automotive. W podobnym tempie rozwija się także Dział Tworzyw Sztucznych AC S.A.

Na wyposażeniu Działu Tworzyw Sztucznych znajduje się zespół wtryskarek przetwarzających tworzywa takie jak poliamidy, polistyreny, polipropyleny, ponadto dwie prasy wulkanizacyjne do wulkanizacji mieszanek gumowych na formach wulkanizacyjnych, jak również wytłaczarki do koszulek izolacyjnych fi 2 mm do 20 mm średnicy wewnętrznej. Taki park maszynowy gwarantuje realizację potrzeb wewnętrznych Spółki, jak też pozwala na oferowanie sług outsourcingowych.

Dział Tworzyw Sztucznych korzysta z pięciu maszyn wtryskowych renomowanej austriackiej marki ENGEL. Są to urządzenia o parametrach:

  • ENGEL 28 wtrysk 90 cm3 o maksymalnej sile zwarcia 28 ton (280 kN)
  • ENGEL 40 wtrysk 130 cm3 o maksymalnej sile zwarcia 40 ton (400kN)
  • ENGEL 50 wtrysk 133 cm3 o maksymalnej sile zwarcia 50 ton (500kN)
  • ENGEL 60 wtrysk 154 cm3 o maksymalnej sile zwarcia 60 ton (600kN)
  • ENGEL 90 wtrysk 250 cm3 o maksymalnej sile zwarcia 90 ton (900 kN)
Wtryskarka ENGEL w AC S.A.

Do maszyn dostosowane są urządzenia peryferyjne takie jak termostaty (chłodzenie form) oraz suszarki do granulatu tworzyw sztucznych. Całość jest chłodzona za pomocą zainstalowanych chłodziarek zewnętrznych marki Piovan (termostaty) i Green box (wtryskarki). Termostaty używane na wydziale pracują od 35 do 150 st.C (wodne) oraz mamy jeden termostat olejowy pracujący do 300 st.C. Korzystamy z układów Gorąco Kanałowych w formach. Posiadamy trzy sterowniki do tego typu układu (2 szt. – 6 kanałowe i 1 szt. - 12 kanałowy). Do zakładania form wtryskowych używamy suwnicy bramowej o maksymalnym udźwigu 1 tony (1000 kg).

Poza wtryskarkami, na wyposażeniu Działu znajdują się również Prasy Wulkanizacyjne. Są one wykorzystywane do wulkanizacji mieszanek gumowych EPDM i FKM – na bazie sztucznego kauczuku. AC S.A. posiada dwie maszyny produkcji Pronarplast Żywiec – jest to model CHAP XLB-1000, który współpracuje z ekranem dotykowym PLC firmy Siemens.

Prasy wspomagają produkcję przede wszystkim złączek, przepustów i osłon oraz uszczelek i pierścieni narażonych szczególnie na podwyższoną temperaturę pracy i oleje.

Prasy hydrauliczne do wulkanizacji mieszanej gumowych. Posiadamy dwie takie maszyny o nazwie CHAP XLB-1000 produkcji Pronarplast Żywiec. Ekran dotykowy ze sterowaniem PLC firmy Siemens. Rodzaje mieszanek to EPDM i FKM. Wszystko na bazie sztucznego kauczuku. Produkcja przede wszystkim złączek, przepustów i osłon oraz uszczelek i pierścieni narażonych szczególnie na podwyższoną temperaturę pracy i oleje. Maksymalna siła zwarcia osiągana przez maszynę to 1000 kN (100 ton) o maksymalnym ciśnieniu 23 MPa.

Tak skonstruowana specyfikacja maszyn zapewnia pracę dokładnie dostosowaną do wymagań produkcyjnych Spółki, jak również stanowi elastyczną bazę możliwości przy realizacji zleceń zewnętrznych.

AC S.A. posiada w swoich zasobach również jednoślimakowe wytłaczarki do tworzyw sztucznych. Dwa tego rodzaju urządzenia przetwarzają tworzywa PVC i PE (polietylen), wspomagając procesy produkcyjne. Do wytłaczarek zainstalowane są specjalne wanny z wodą, które chłodzą wyrób po wyjściu z ogrzanego cylindra. Wytłaczarki pracują w obiegu wody zamkniętym, chłodzone przez zewnętrzną chłodnię marki GWK. Maszyny posiadają cztery strefy grzewcze, w których uzyskiwana temperatura grzałki może dochodzić do 190 stopni Celsjusza.

Przy prędkości obrotowej ślimaka w zakresie między 8 a 100 obrotów na minutę, operator jest w stanie uzyskać wydajność między 10 a 50 kg podczas każdej godziny pracy. Wytwarzane koszulki z tworzywa PVC stosowane są w późniejszym etapie do produkcji wiązek kablowych.

Zakres wyrobów waha się od średnicy fi 2,5 mm do fi 23 mm, natomiast grubość ścianki wyrobu można uzyskać w przedziale od 0,4 mm do 3 mm.

Powyższa charakterystyka pozwala stwierdzić, iż park maszynowy AC S.A. w znacznym stopniu zapewnia gotowość Spółki do samodzielnego prowadzenia procesów produkcyjnych. Dokładamy wszelkich starań, aby komponenty które zamawiamy u producentów zewnętrznych, spełniały nasze własne rygorystyczne normy jakościowe – tak aby urządzenie czy instalacja, jaka zostaje opatrzona znakiem STAG, mogła być uznawana za doskonały produkt, niezawodny i przyjazny użytkownikowi. Dział Tworzyw Sztucznych z pewnością przyczynia się do budowania renomy naszej firmy.

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe). Potrzebujemy tych danych, żeby analizować statystyki ruchu na stronie, kierować w internecie reklamy dopasowane do Twoich potrzeb oraz używać wtyczek społecznościowych. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.